Meedia

Ajakirjanikud ja fotograafid!

Tere tulemast taas Virumaale rallile – Viru Rallile 2019!

Virumaa autorallide traditsioon algas 1977.a. kui siin korraldati esmakordselt sportralli „Estonia 77“. Võistluskeskus asus Vinni Spordihoones (tänane Vinni Spordikompleks) ja selle ühe võistlusega selgusid ka Eesti meistrid. Ka tänasesse korraldustoimkonda kuulub veel inimesi, kes olid korraldamas või osalemas 1977.a. rallil, seega on Viru Ralli korraldajatel kogemusi juba üle 40 aasta.

Siinsed huvitavad, kuid ka sõitjatele ja autodele väga nõudlikud metsateed on teada-tuntud üle Eesti. Sel korral on Viru Rallil pakkuda Teile nii mõndagi uut kui ka klassikalist vana.

Grossi Toidukaubad Viru Ralli 2019 toimub 14-15.06.2019 Lääne-Virumaa teedel. Tegu on Eesti Meistrivõistluste etapiga autorallis. Starti on oodata minimaalselt 60 meeskonda Eestist ja välismaalt. Stardis on kindlasti Georg Gross oma uue põlvkonna Ford Fiesta WRC autoga.

Võistluste hooldusala ehk ralliküla paikneb OG Elektra tootmises Tobia külas (5 km) Rakvere kesklinnast.

Reedel 14.06 toimub ralli Viru-Nigula valla teedel,kus sõidetakse kolm kiiruskatset kogupikkusega 22km. Taas toimub Kunda linnakatse, mis on publikule väga hästi jälgitav ja tõi eelmisel aastal raja äärde üle 2000 silmapaari.

Laupäeval 15.06 leiab aset 7 kiiruskatset. Laupäeval läbivad võistlusautod kaks korda kavas oleva Vinni kiiruskatse osana Kehala ringi, kuhu on oodata u. 2000 – 3000 pealtvaatajat. Kehala ringi näol on tegemist Baltikumi võimsaima autospordi rajatisega. Kohapeal on olemas toitlustus.

Ralli viimase kiiruskatsena on kavas Rakvere linnakatse pikkusega ca. 3km, mis on rallisõitjate arvates Eesti kui mitte kogu rallimaailma kõige huvitavam linnakatse. Viimati toimus linnakatse 2014. aastal Viru Ralli osana ja siis tõi see rajaäärde hinnanguliselt 10 000 pealtvaatajat. Peale linnakatse lõppu toimub pidulik autasustamine ja ralli lõpetamine Rakvere keskväljakul.

Operatiivset infot ralli ajal edastab KUKU ralliraadio sagedusel 99,6MHz. Kuulajateni tuuakse intervjuud sõitjatega kiiruskatsete lõppudest.

Rallil on kokku 10 kiiruskatset ja läbitav kilometraaž ligikaudu 105 km.

Tere tulemast Virumaale!

AKREDITEERIMINE